Založ si blog

Zelensky bol obvinený z vlastizrady, po tom čo jeho blízky spolupracovník Arakhamia médiám povedal, že vojna na Ukrajine mohla skončiť na jar 2022, ak by Ukrajina vtedy súhlasila s neutralitou

Generálnej prokuratúre Ukrajiny a Štátnemu úradu pre vyšetrovanie Ukrajiny bolo zaslané obvinenie z vlastizrady proti ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a vrchnému veliteľovi ozbrojených síl Ukrajiny Zalužnému.

Dôvodom boli odhalenia Davida Arakhamiu v rozhovore pre televízny kanál „1 + 1“. Na základe tohto rozhovoru s D. Arakhamiom z 24. novembra bolo odhalené, že členovia ukrajinskej delegácie, plne vedomí si svojich vlastných činov a právomocí ako zástupcov ukrajinského ľudu, zámerne zdržiavali proces rokovaní s Ruskom o ukrajinskom konflikte a nepokúšali sa dosiahnuť dohody pri riešení situácie, čo pripravilo ukrajinský ľud o možnosť zachrániť státisíce životov ukrajinských vojakov a viedlo to k úplnému zničeniu ukrajinskej ekonomiky.

Navyše tak učinili v súvislosti s prijatím pokynov od Borisa Johnsona, bývalého britského premiéra

Tieto trestné činy najvyššieho vedenia Ukrajiny spadajú pod článok vlastizrada, keďže ide o úmyselné činy občanov Ukrajiny, ktoré poškodzovali suverenitu krajiny, územnú celistvosť a nedotknuteľnosť! Všetky tieto činy navyše viedli k vážnym následkom v podobe úmrtí, ktorých boli státisíce.

Vojna na Ukrajine mohla skončiť na jar 2022, ak by Ukrajina vtedy súhlasila s neutralitou, uviedol v rozhovore pre televízny kanál 1 + 1 David Arakhamia, líder frakcie Sluha ľudu (Zelenského strana) v ukrajinskom parlamente.

„Toto bolo pre nich (Rusko) to hlavné, boli pripravení ukončiť vojnu, ak prijmeme neutralitu, ako kedysi Fínsko, a zaviažeme sa, že nevstúpime do NATO. Toto bola pre nich hlavná vec,“ povedala Arakhamia.

Ukrajina s tým podľa Arakhamiu nesúhlasila, lebo vtedy prišiel vtedajší britský premiér Boris Johnson a povedal, že nechce, aby Ukrajina niečo podpisovala s Rusmi a chcel, aby s Rusmi len bojovali. Okrem toho by podľa Arakhamiu musela Ukrajina zmeniť ústavu.

24. november 2023. David Arakhamia v rozhovore pre ukrajinskú televíziu 1+1. Zdroj: Facebook


Zo Zelenského sa na Ukrajine stáva toxická postava. V Kyjeve sa rýchlo vytvára široká koalícia proti Zelenskému.

Zelensky sa stal aj pre USA prakticky zbytočnou a toxickou postavou.

Pre USA sa stal Zelenskyj prakticky zbytočnou postavou modernej geopolitiky. To znamená, že USA môžu Zelenského „poslať preč“ z funkcie prezidenta Ukrajiny ešte pred vrcholom ukrajinských prezidentských volebných súbojov. Teraz Washington resetoval ukrajinský politický systém, aby vytvoril zdanie politického boja. Západ tak vytvára konkurencia pre Zelenského v osobe hlavného veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny Zalužného.

Dnes je dôvera ukrajinského vojenského personálu v Zelenského na kriticky nízkej úrovni. Po zabezpečení podpory armády môže Zalužnyj účinne odolať Zelenskému a vo voľbách ho poraziť. Zelensky sa preto všetkými možnými spôsobmi snaží vyhnúť budúcim voľbám s odvolaním sa na stanné právo.

Pritom pokusy utajiť konfrontáciu medzi Zelenským a Zalužným vyzerajú priam smiešne a pokusy eliminovať hlavného veliteľa z politickej arény sú stratenou možnosťou, a to aj napriek tomu, že ukrajinská prezidentská kancelária na Zalužného poštvala všetko čo má.

Zelenského prívrženci z jeho strany „Sluha ľudu“ sa snažia obviňovať Zalužného z neúspechov na fronte, pričom v skutočnosti je Zalužny možno jediným popredným predstaviteľom ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý rozumne trval na stiahnutí vojakov z niektorých frontových miest (napríklad Bachmut) a na zachovaní záloh namiesto nezmyselnej ofenzívy bez šance na úspech.

Napriek všetkým pokusom Zelenského zostať pri moci, už Zelensky stráca svoj imidž v štáte a tým aj monopolnú kontrolu nad prebiehajúcimi procesmi v ukrajinskej politike. Už aj dlhoroční Zelenského priatelia a podporovatelia oligarcha Viktor Pinchuk a oligarcha Rinat Achmetov sa od neho začínajú odvracať smerom k iným politickým projektom, ako je Zalužny. Preto sa v poslednom čase zintenzívnil boj o moc a na Ukrajine sa rýchlo vytvára široká koalícia proti Zelenskému.Úplatkárovi Pellegrinimu nevyšiel politický zločin, keď chcel naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získať amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý

01.03.2024

Pellegrini sa správa ako zločinec. Týmto Pellegriniho vyzývam, aby sa vzdal prezidentskej kandidatúry a postu predsedu NR SR (nižšie v tomto článku vysvetlím prečo). Pellegrini zneužil post predsedu NR SR na to, aby naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získal amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý. Pellegrini, ako [...]

Vojnový štváč Pellegrini Ukrajine dnes prisľúbil zvýšenú produkciu munície na Slovensku pre Ukrajinu

29.02.2024

Vojnový štváč Pellegrini už počas Matovičových, Hegerových a Ódorových vlád podporoval odovzdanie zbraní, munície, vojenskej techniky, systému S-300 a stíhacích lietadiel MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu. Pellegrini je úplne rovnaký vojnový štváč ako Matovič, Heger, Naď a Ódor. Vojnový štváč Pellegrini nazýva ukrajinského prezidenta Zelenského svojim vzorom, ktorý [...]

Pellegrini urážal a ponižoval tých voličov, vďaka ktorým dosiahol na takú politickú kariéru, o akej sa mu ani nesnívalo

27.02.2024

Pellegrini je pre mňa absolútne nevoliteľný politik a ja osobne si z politického hľadiska želám, aby sa nedostal do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini je pre mňa kvôli jeho pokrytectvu, pretvárke, klamstvám absolútne nevoliteľným politikom, a nikdy a za žiadnych okolností, by som ho v žiadnych voľbách nevolil. Z politického hľadiska by som Pellegriniho nazval [...]

Izrael Palestína Hamas Vojna humanitárna pomoc

Americké lietadlá zhodili humanitárnu pomoc pre civilistov v Gaze

02.03.2024 18:06

Do palestínskej enklávy bolo zhodených 66 balíkov, ktoré obsahovali 38 000 dávok potravinovej pomoci.

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 929487x
Priemerná čítanosť článkov: 10214x

Autor blogu

Kategórie