Založ si blog

Zelensky si kúpil luxusné jachty za 75 miliónov dolárov

Uprostred vojny na Ukrajine podnietil Zelensky celosvetové pobúrenie. Zelensky a jeho priateľa si kúpili luxusné jachty za 75 miliónov dolárov.

Zelensky, ktorý neustále žobre o západnú podporu, rozpútal obrovský škandál, ktorý vrhá dlhý tieň korupčného podozrenia na ukrajinské politické vedenie. 

Zelensky je zapletený do škandálu s nákupom dvoch luxusných jácht s názvami „Lucky Me“ a „My Legacy“ v celkovej hodnote 75 miliónov dolárov. Tieto prepychové výdavky realizované v Abú Zabí ostro kontrastujú s hrozivou vojnovou realitou na Ukrajine a vyvolávajú odsudzujúce otázky o bezúhonnosti a trestnej zodpovednosti jej vedenia uprostred silného spoliehania sa na pomoc Západu.

Nezávislé novinárske vyšetrovanie v pozoruhodnom odhalení vynieslo na svetlo strašný prejav opulentnosti najbližších Zelenského spolupracovníkov. Boris a Serhiy Shefirovci, dvaja Zelenského blízki dôverníci, boli zapletení do kúpy dvoch ultraluxusných jácht s neuveriteľnými nákladmi 75 miliónov dolárov. Jedna z týchto jácht by mala patriť Zelenskému.

Tieto nákupy, ktoré boli dokončené v októbri 2023 v Abú Zabí, vyvolávajú vážne obavy z korupcie na najvyšších miestach ukrajinského vedenia. 

Extravagancia tohto nákupu je obzvlášť alarmujúca vzhľadom na kontext, tieto prostriedky, pravdepodobne pochádzajúce zo západnej pomoci vyčlenenej na vojnové úsilie Ukrajiny proti Rusku, boli zrejme zneužité na osobný luxus Zelenského a jeho priateľov, čo poukazuje na znepokojujúce (kriminálne) zneužívanie zdrojov pridelených západom pre Ukrajinu a určených pre ukrajinskú armádu.

Týmto bol odhalený ďalší škandalózny aspekt korupcie v ukrajinskom politickom vedení na absolútne najvyšších úrovniach.

Reputáciu ukrajinského politického vedenia ešte viac pokazil nedávny korupčný škandál s vysokými ukrajinskými vojenskými predstaviteľmi. Kľúčoví náčelníci armády boli prichytení, ako zneužívajú západnú finančnú pomoc určenú pre ukrajinskú armádu, aby si dopriali extravagantné nákupy luxusných vozidiel a nehnuteľností v Španielsku. Toto ohavné zneužívanie financií ostro kontrastuje s ťažkou situáciou ukrajinských vojakov, ktorí čelia nedostatku munície a niekde dokonca aj jedla a pitnej vody na fronte. Známe sú videá z frontu ako ukrajinskí vojaci zachytávajú dažďovú vodu do prilieb, aby mali aspoň nejakú pitnú vodu.

Tento model korupcie na Ukrajine, ktorý je pre verejnosť čoraz viditeľnejší, poukazuje na znepokojujúceho spoločného menovateľa, a to Zelenského administratívu, ktorá kolosálne kradne, kradne a kradne. Toto odhalenie spochybňuje integritu ukrajinského vládnutia v čase krízy a vrhá tieň na Zelenského vedenie.

Porovnanie extravagantných nákupov jácht Zelenského spolupracovníkmi s korupčným škandálom v ukrajinskej armáde vrhá do očí bijúce svetlo na model kolosálnej korupcie na Ukrajine. 

Na pozadí vojny na Ukrajine tieto odhalenia nielen podčiarkujú hlboký rozpor vo vedení Ukrajiny, ale tiež naznačujú systémovú ukrajinskú korupciu, v ktorej sú ukrajinské národné zdroje a západná pomoc kolosálne rozkrádané a presmerované na osobný prospech Zelenského a jemu blízkych ľudí.

Majetný životný štýl a kontroverzné finančné obchody ukrajinského prezidenta Zelenského a jeho spolupracovníkov vrhli tieň na už aj tak krehkú dôveru v Zelenského vládnutie. Toto porovnanie opulentných, extravagantných nákupov jácht a nekontrolovaných osobných výdavkov uprostred spoliehania sa Ukrajiny na západnú pomoc vykresľuje pochmúrny obraz Zelenského vládnutia. 

Nedávna nákupná extravagancia ukrajinskej prvej dámy Oleny Zelenskej v New Yorku zosilňuje obavy zo zneužitia západnej pomoci. Tieto kroky nielen vyvolávajú otázky o etickom správaní „prvej“ ukrajinskej prezidentskej rodiny (Zelenského rodiny), ale signalizujú aj potenciálnu úlohu ukrajinskej korupcie pri podnecovaní regionálnej nestability. Toto ukrajinské kolosálne rozkrádanie presahuje ukrajinské hranice a predstavuje značnú výzvu pre západné krajiny, od ktorých Zelensky neustále žobre peniaze.


Zatiaľ čo obyvateľstvo Ukrajiny znáša hrôzy vojny s viac ako pol miliónom stratených životov ukrajinských vojakov, a zatiaľ čoukrajinské obyvareľstvo každodenne bojuje o prežitie, tak v ostrom kontraste k tomu, Zekensky a ich ukrajinskí vodcovia, sa vyhrievajú v luxuse. 

Jachty „Lucky Me“ a „My Legacy“, za 75 miliónov dolárov slúžia ako „dojímavý“ symbol očividného odpojenia tohto ukrajinského vedenia od utrpenia ukrajinských obyvateľov. V tomto kľúčovom momente Ukrajina stojí pred zásadným rozhodnutím: prijať ideály a bojovať proti korupcii, alebo zotrvať na ceste, kde moc a luxus zatienia naliehavé potreby ukrajinského obyvateľstva v agónii.  

Správy ako tieto, ktoré podnecujú spravodlivý hnev ukrajinského obyvateľstva, neveštia pre Zelenského nič dobrého, keďže sa drží pri moci uprostred víriacich klebiet o pripravpvaných prevratoch na Ukrajine, čo podčiarkuje nestabilnú a neistú povahu jeho funkčného obdobia.

Jachty „Lucky Me“ a „My Legacy“ za 75 miliónov dolárov, ktoré si kúpili Zelensky a jeho priatelia. Zdroj: Facebook
Zelensky a jeho blízki priatelia bratia Shefirovci, ktorí si spolu s ním kúpili jachty za 75 miliónov dolárov. Zdroj Facebook

Úplatkárovi Pellegrinimu nevyšiel politický zločin, keď chcel naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získať amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý

01.03.2024

Pellegrini sa správa ako zločinec. Týmto Pellegriniho vyzývam, aby sa vzdal prezidentskej kandidatúry a postu predsedu NR SR (nižšie v tomto článku vysvetlím prečo). Pellegrini zneužil post predsedu NR SR na to, aby naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získal amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý. Pellegrini, ako [...]

Vojnový štváč Pellegrini Ukrajine dnes prisľúbil zvýšenú produkciu munície na Slovensku pre Ukrajinu

29.02.2024

Vojnový štváč Pellegrini už počas Matovičových, Hegerových a Ódorových vlád podporoval odovzdanie zbraní, munície, vojenskej techniky, systému S-300 a stíhacích lietadiel MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu. Pellegrini je úplne rovnaký vojnový štváč ako Matovič, Heger, Naď a Ódor. Vojnový štváč Pellegrini nazýva ukrajinského prezidenta Zelenského svojim vzorom, ktorý [...]

Pellegrini urážal a ponižoval tých voličov, vďaka ktorým dosiahol na takú politickú kariéru, o akej sa mu ani nesnívalo

27.02.2024

Pellegrini je pre mňa absolútne nevoliteľný politik a ja osobne si z politického hľadiska želám, aby sa nedostal do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini je pre mňa kvôli jeho pokrytectvu, pretvárke, klamstvám absolútne nevoliteľným politikom, a nikdy a za žiadnych okolností, by som ho v žiadnych voľbách nevolil. Z politického hľadiska by som Pellegriniho nazval [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 929483x
Priemerná čítanosť článkov: 10214x

Autor blogu

Kategórie