Založ si blog

Uhrík podporoval bombardovanie Juhoslávie. Uhrík (Republika) je bývalý člen SDKÚ v čase keď tú stranu viedol Dzurinda

Uhrík (Republika) je bývalý člen SDKÚ v čase keď tú stranu viedol Dzurinda.

Juhoslávia mohla byť americkými bombardérmi zbombardovaná len kvôli tomu, že Dzurinda (vtedy SDKÚ) ako vtedajší predseda vlády SR dovolil prelet amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky za účelom, aby americké bombardéry zbombardovali Juhosláviu.

Toto bombardovanie následne zabilo tisíce srbských civilistov z toho minimálne 89 detí. A to všetko kvôli Dzurindovi a jeho vtedajšej vláde, ktorí za účelom zbombardovania Juhoslávie svojvoľne, bez súhlasu slovenského parlamentu a bez mandátu OSN, povolili prelet amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky.

A Uhrík (Republika) ako člen vtedajšej Dzurindovej strany SDKÚ toto bombardovanie Juhoslávie podporoval!

Tak M. Dzurinda ako aj M. Uhrík majú v podstate „na rukách krv“ týchto tisícok nevinných zabitých ľudí kvôli bombardovaniu Juhoslávie, lebo obidvaja ako členovia SDKÚ podporovali povolenie preletu amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky, a tie americké bombardéry následne zabili tisíce srbských ľudí.

Mimochodom M. Dzurinda sa kvôli bombardovaniu Juhoslávie dostal pred niekoľkými dňami v jednej predvolebnej diskusii do slovného konfliktu s jedným z členov ĽSNS. 

Video z tohto konfliktu člena ĽSNS s Dzurindom si môžete pozrieť tu:

Bombardovanie Juhoslávie trvalo 78 dní. Zabité boli tisícky civilistov (podľa odhadov to mohlo byť až vyše 5000 zabitých civilistov), z toho minimálne 89 detí.

Slovenská účasť na bombardovaní Juhoslávie bola proti súhlasu občanov Slovenskej republiky

Vláda Mikuláša Dzurindu odsúhlasila lietadlám NATO za účelom bombardovania Juhoslávie neobmedzený prístup do slovenského vzdušného priestoru, a to svojvoľne, bez hlasovania v slovenskom parlamente a bez súhlasu súhlasu OSN.

Išlo tak o prvú vojnu proti medzinárodnému právu, na ktorej sa súčasná Slovenská republika aktívne zúčastnila.

Drvivá väčšina občanov Slovenskej republiky sa vyjadrila proti slovenskej účasti na bombardovaní Juhoslávie a Dzurinda aj proti vôli občanov Slovenskej republiky povolil prelet amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky za účelom zbombardovania Juhoslávie. A Uhrík (dnes Republika, predtým SDKÚ) tieto Dzurindove rozhodnutia a toto bombardovanie Juhoslávie podporoval!

Ďalšie informácie o hnutí Republika si môžete prečítať aj tu:

Uhrík ako člen SDKÚ. Zdroj: Facebook mládežníckej organizácie SDKÚ

Úplatkárovi Pellegrinimu nevyšiel politický zločin, keď chcel naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získať amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý

01.03.2024

Pellegrini sa správa ako zločinec. Týmto Pellegriniho vyzývam, aby sa vzdal prezidentskej kandidatúry a postu predsedu NR SR (nižšie v tomto článku vysvetlím prečo). Pellegrini zneužil post predsedu NR SR na to, aby naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získal amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý. Pellegrini, ako [...]

Vojnový štváč Pellegrini Ukrajine dnes prisľúbil zvýšenú produkciu munície na Slovensku pre Ukrajinu

29.02.2024

Vojnový štváč Pellegrini už počas Matovičových, Hegerových a Ódorových vlád podporoval odovzdanie zbraní, munície, vojenskej techniky, systému S-300 a stíhacích lietadiel MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu. Pellegrini je úplne rovnaký vojnový štváč ako Matovič, Heger, Naď a Ódor. Vojnový štváč Pellegrini nazýva ukrajinského prezidenta Zelenského svojim vzorom, ktorý [...]

Pellegrini urážal a ponižoval tých voličov, vďaka ktorým dosiahol na takú politickú kariéru, o akej sa mu ani nesnívalo

27.02.2024

Pellegrini je pre mňa absolútne nevoliteľný politik a ja osobne si z politického hľadiska želám, aby sa nedostal do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini je pre mňa kvôli jeho pokrytectvu, pretvárke, klamstvám absolútne nevoliteľným politikom, a nikdy a za žiadnych okolností, by som ho v žiadnych voľbách nevolil. Z politického hľadiska by som Pellegriniho nazval [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 929481x
Priemerná čítanosť článkov: 10214x

Autor blogu

Kategórie