Založ si blog

ĽSNS alebo Republika? Dve veľmi rozdielne strany bojujúce o rovnakých voličov, o voličov ĽSNS z rokov 2020 a 2016

ĽSNS v parlamentných voľbách v roku 2020 získala približne 230 000 voličských hlasov a v roku 2016 približne 210 000 voličských hlasov.

Teda môžeme to spriemerovať na ca. 220 000 voličov, ktorí v rokoch 2020 a 2016 volili ĽSNS.

A presne o približne týchto 220 000 voličov dnes bojujú strany ĽSNS a Republika.

ĽSNS alebo Republika? Dve veľmi rozdielne strany bojujúce o rovnakých voličov, o voličov ĽSNS z rokov 2020 a 2016.

Poďme si tu napísať niekoľko najzásadnejšich odlišností medzi ĽSNS a Republikou.

Jedna z najzásadnejších odlišností medzi týmito stranami je v osobách predsedov týchto strán M. Kotlebom a M. Uhríkom. M. Kotleba vybudoval politiku ĽSNS od piky a práve na základe tejto politiky M. Kotlebu získala ĽSNS v rokoch 2016 a 2020 priemerne tých 220 000 voličských hlasov.

A kde bol vtedy M. Uhrík, keď M. Kotleba budoval stranu ĽSNS a základy politiky strany ĽSNS?

A teraz si „podržte klobúky“ dámy a páni!

M. Uhrík bol v tom čase v strane SDKÚ (a bol tam až do roku 2012), ktorú vtedy viedol Mikuláš Dzurinda!

M. Uhrík ako člen SDKÚ v tom čase svorne s M. Dzurindom podporoval napríklad aj bombardovanie Juhoslávie, ktoré zabezpečil Dzurinda tým, že ako vtedajší predseda vlády SR povolil prelet amerických bombardérov cez slovenské územie a tie americké bombardéry potom následne zabili 89 srbských detí a tisíce ďalších srbských civilistov.

A toto M. Uhrík ako člen SDKÚ podporoval. Tak M. Dzurinda ako aj M. Uhrík majú v podstate „na rukách krv“ týchto tisícok nevinných srbských ľudí, lebo obidvaja ako členovia SDKÚ podporovali povolenie preletu amerických bombardérov cez územie Slovenskej republiky, a tie americké bombardéry následne zabili tisíce srbských ľudí.

Mimochodom M. Dzurinda sa kvôli bombardovaniu Juhoslávie dostal pred niekoľkými dňami do slovného konfliktu s jedným z členov ĽSNS. Video z tohto konfliktu si môžete pozrieť tu:

https://youtu.be/yVdim3R5jak?si=CROPRZ-A1bWAF2Y-

Ďalšie šokujúce informácie o hnutí Republika a jeho členoch poskytol Peter Marček, a informácie od P. Marčeka jednoznačne svedčia o tom že ĽSNS a Republika sú dve veľmi rozdielne strany.

Mimochodom málo sa o tom hovorí ale HNUTIE REPUBLIKA sa predtým volalo HLAS ĽUDU a predsedom strany HLAS ĽUDU bol práve Peter Marček!

Petra Marčeka ako predsedu strany HLAS ĽUDU oslovil M. Uhrík a požiadal ho, aby mu stranu odovzdal a za to mu sľúbil číslo 7. na kandidátke do parlamentných voľbách.

Peter Marček v dobrej viere a dôverčivo odovzdal stranu HLAS ĽUDU M. Uhríkovi, ten sa následne stal predsedom tej strany a následne ju premenoval na HNUTIE REPUBLIKA a takto vlastne vzniklo toto HNUTIE REPUBLIKA, ktoré teraz kandiduje vo voľbách.

Ale čo sa stalo pár mesiacov potom ako M. Uhrík prebral stranu od P. Marčeka? M. Uhrík nechal P. Marčeka zo strany vylúčiť! Toho P. Marčeka, ktorý Uhríkovi celú tú stranu odovzdal s prísľubom, že za to dostane miesto číslo 7. na kandidátke do parlamentných volieb!

A P. Marček nedostal od Uhríka nič! Uhrík nechal P. Marčeka z tej strany vylúčiť. Takto M. Uhrík oklamal a podviedol P. Marčeka.

P. Marček o tom obsiahle hovoril v rozhovore s novinárom M. Daňom.

Tu vám urobím prepis najzásadnejšich vyjadrení P. Marčeka o hnutí Republika z toho rozhovoru:

P. Marček v danom rozhovore povedal aj toto:

 • “ Čo mi najviac vadí je, že to ako oklamali Kotlebu, tak ako oklamali mňa, tak oklamú celé Slovensko,“ vyjadril sa P. Marček.
 • “ To 1488, to číslo, tak to vymyslel Milan Uhrík ako riaditeľ úradu,“ vyjadril sa P. Marček.
 • “ Oni ma tam vôbec nechceli, oni ma len elegantným spôsobom (podvodom) pripravili o stranu, a elegantným spôsobom (podvodom) sa ma zbavili,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Oni hodili sekeru do chrbta ĽSNS a Marianovi Kotlebovi, doslovne ho zradili, a opustili jeho rady potom ako sa dostali do Národnej rady, ale podľa mňa to je partia, ktorá to už mala dávno dopredu naprogramované a naplánované, dostať sa do vnútra a to rozložiť,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Keď sme sa dohodli na určitých princípoch, že budem mať na kandidátnej listine číslo 7, tak to nedodržali. Vlastne ma okradli o stranu,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Prvý šok pre mňa bol, vtedy keď som ako štatutár prepísal stranu na Milana Uhríka, tak na prvom predsedníctve, mi Mazurek povedal, že oni si neželajú, aby som chodil klásť vence na Slavín a k pamätníku SNP,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Ďurica má na pravej nohe hákový kríž vytetovaný, Suja s bratom v kúpeľoch hajlovali,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „V Republike je bývalý zástupca šéfa VOSKY (P. Pukan), vojenského spravodajstva, takisto Ďurica je spolupracovník so SIS-kou, s VOS-kou je Suja, potom sú tam ďalší dvaja pracovníci tajných služieb. Však aj médiá písali o tom, že tam je aj šéf vyšetrovateľ z NAKA, ktorý vyšetroval Gorilu (J. Rejda), je to ten, ktorý spolupracoval s pánom špeciálnym prokurátorom Lipšicom. A Republika je čo potom. Strana SIS-károv, VOS-károv a tajných agentov, vyjadril sa P. Marček.
 • „To nech radšej si ľudia vyberú akúkoľvek inú pronárodnú stranu, proste ktokoľvek iný, len nie Republika, lebo však aký je problém, keď si ľudia otvoria oči a nezavolia to zlo, už sme sa raz na to zlo nachytali, keď ľudia, keď slovenský národ volil OĽaNO a to len za to, že jeden psychopat, šašek prišiel do Francúzska k vile a povedal, to Počiatek, to je zlodej, a nakoniec sa zistilo, že to vôbec nebola pravda,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Ja som sa už potom stretol zopár krát s Marianom Kotlebom, však ten človek je neporovnateľne slušnejší a lepší a má úprimnejší vzťah k tomu. Však to čo mi Marian povedal, a ja mu naprosto verím, lebo mi to potvrdili aj ďalší chlapci z ĽSNS, že to 1488, to číslo, tak to vymyslel Milan Uhrík ako riaditeľ úradu, a Milan Uhrík zbabelec, ani slovo nepovedal, a nechal to celé na Mariana Kotlebu, ktorého odsúdili za tieto čísla 1488, lebo bol štatutár a predseda strany. Uhrík ho nahovoril, Kotleba to rozdal tie peniaze, neuvedomujúc si čo to spôsobí, na to tam mal riaditeľa (Uhríka), aby toto pripravoval, ale ten Uhrík nemal ani toľko charakteru v sebe, že by povedal, že viete čo, Marian Kotleba to nenapísal, nevymyslel, ja som to vymyslel. To neurobil. A ešte mu potom aj vrazil dýku do chrbta. A dnes sa bude tváriť jako jeden anjelik so svätou tvárou a svätožiarou nad hlavou. Tak tento človek opäť chce oklamať národ a ja preto výrazne prosím ľudí, aby sa zamysleli, aby si dobre rozmysleli koho budú voliť. Hovorím každého len nie ich,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Títo páni ešte budú mať problém, aby zdôvodnili odkiaľ zobrali také peniaze na bilboardy počas už troch rokov,“ vyjadril sa P. Marček.
 • „Ešte jedna vec je veľmi zaujímavá, že ja keď hovorím o tom, že čo všetko Republika urobila, akí sú to špinavci, chrapúni, farizeji, tak Republika mlčí, to je zaujímavé, ja keby ma niekto takto osočil a bol, by som si vedomý toho, že toto je nepravda alebo klamstvo, tak sa idem biť, vybavím si to s nimi a reagujem. Oni nereagujú. Nereagujú ani na výzvu, aby išiel so mnou Uhrík do duelu, nech ide, keď sa nebojí,“ vyjadril sa P. Marček.

Celý tento rozhovor si môžete pozrieť tu:

Zásadný rozhovor o hnutí Republika urobil aj Daniel Bombic (ktorý si hovorí aj „Danny Kollár“). Ide o rozhovor D. Bombica s M. Uhríkom, ktorý bol zverejnený na YouTube pod názvom: Hnutie Republika / hosť: Milan Uhrík

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/live/gM0HGxW3IU8?si=SQ5kZ3c4DkuDB2HL

D. Bombic urobil rozhovor aj s M. Kotlebom, kde hovorili aj o rozkole v strane M. Kotlebu a vysvetlili akým spôsobom odišli niektorí členovia z tejto strany a založili si hnutie Republika.

Celý rozhovor bol zverejnený na YouTube a môžete si ho pozrieť tu: https://youtu.be/HVvUx6ymEdA?si=xDpzJU5z0Y5aTOJb

Úplatkárovi Pellegrinimu nevyšiel politický zločin, keď chcel naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získať amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý

01.03.2024

Pellegrini sa správa ako zločinec. Týmto Pellegriniho vyzývam, aby sa vzdal prezidentskej kandidatúry a postu predsedu NR SR (nižšie v tomto článku vysvetlím prečo). Pellegrini zneužil post predsedu NR SR na to, aby naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získal amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý. Pellegrini, ako [...]

Vojnový štváč Pellegrini Ukrajine dnes prisľúbil zvýšenú produkciu munície na Slovensku pre Ukrajinu

29.02.2024

Vojnový štváč Pellegrini už počas Matovičových, Hegerových a Ódorových vlád podporoval odovzdanie zbraní, munície, vojenskej techniky, systému S-300 a stíhacích lietadiel MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu. Pellegrini je úplne rovnaký vojnový štváč ako Matovič, Heger, Naď a Ódor. Vojnový štváč Pellegrini nazýva ukrajinského prezidenta Zelenského svojim vzorom, ktorý [...]

Pellegrini urážal a ponižoval tých voličov, vďaka ktorým dosiahol na takú politickú kariéru, o akej sa mu ani nesnívalo

27.02.2024

Pellegrini je pre mňa absolútne nevoliteľný politik a ja osobne si z politického hľadiska želám, aby sa nedostal do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini je pre mňa kvôli jeho pokrytectvu, pretvárke, klamstvám absolútne nevoliteľným politikom, a nikdy a za žiadnych okolností, by som ho v žiadnych voľbách nevolil. Z politického hľadiska by som Pellegriniho nazval [...]

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

huliak, hojsík

Huliak kritizoval sudcov Ústavného súdu. Hojsík je z jeho výrokov zhrozený

02.03.2024 14:48

Prezidentka Čaputová podľa poslanca Huliaka súhlasí s novelou Trestného zákona, a preto ju podpísala.

Andrej Danko, semafor

Kontrola v súvislosti s nehodou Andreja Danka preukázala určité pochybenia, potvrdil rezort vnútra

02.03.2024 14:23

Podľa medializovaných informácií malo dôjsť k potrestaniu radových policajtov.

lavrov, blanár

Blanár rokoval s Lavrovom. Stretli sa na diplomatickom fóre v Turecku

02.03.2024 13:20, aktualizované: 16:25

Slovenské ministerstvo zahraničia o stretnutí Blanára so šéfom ruskej diplomacie Lavrovom neinformuje.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 929429x
Priemerná čítanosť článkov: 10214x

Autor blogu

Kategórie