Založ si blog

Pellegrini (HLAS) vylúčil spoluprácu so SMEROM, a vyhlasuje, že chce nejakú „vládu zmierenia“, ktorej základ by tvorili HLAS, PS a SaS

Pellegrini jednoznačne vylučil povolebnú spoluprácu so stranou SMER a to týmito jeho vyhláseniami:

„Chcem vás uistiť, a aj všetkých občanov, že ukončenie tohto volebného obdobia neznamená, že sa automaticky má k moci vrátiť bývalá vládna koalícia. To je len finta, ktorú ste si vymysleli a ktorou argumentujete a hovoríte ľuďom: ‚prepáčte nám všetko, ale len, prosím vás, nás držte, lebo sa vráti Fico s Pellegrinim‘,“ vyhlásil Pellegrini (HLAS).

„Nemaľujte tak falošný obraz, že sa vráti stará garnitúra. Práve naopak, po voľbách bude musieť vzniknúť nejaká kombinácia niektorých strán z vládnej koalície a opozície, aby sa tá spoločnosť konečne zmierila,“ doplnil Pellegrini (HLAS).

„Nemyslím si, že Robert Fico ešte môže Slovensku ponúknuť nejakú nádej a víziu pre 21. storočie, už si nemyslím, že Robert Fico je prínos pre budúcnosť Slovenska, pre mňa to je už človek minulosti, ktorý už víziu Slovenska ťažko bude predstavovať. Platí, že si neviem predstaviť sedieť v jednej vláde s Robertom Ficom, a toto nemienime v Hlase nijakým spôsobom meniť. Ja si to neviem predstaviť, a to by ani nefungovalo. Takže sedieť takto ako s vami na rokovaní vlády spolu s ním, on so mnou alebo ja s ním, ja si to neviem predstaviť“, vyhlásil Pellegrini.

„Moja preferencia je, a hovorím to vlastne od začiatku Hlasu – pre upokojenie spoločnosti, ktorá je rozdelená na dva znepriatelené tábory, by bolo najlepším riešením, keby vznikla vláda takého zmierenia, to znamená, že by to bol mix strán, napríklad Hlasu a niekoho zo súčasnej koalície, alebo nejaký budúci tvar, ako keď sa to len takto vymení,“ vyhlásil Pellegrini.

Aj z týchto Pellegriniho vyhlásení jednoznačne vyplýva, že Pellegrini je progresivistický liberál a HLAS je progresivisticko-liberálna strana, ktorá je takmer totožná so stranou PS.

Pellegrini (HLAS) veľakrát vylúčil možnú koaličnú spoluprácu so SMEROM. Takto pravidelne odpovedal na otázku, či si vie takúto alternatívu predstaviť.

Najbližšie má Hlas zjavne k PS, ale aj SaS, Sme rodina a KDH

HLAS má po ideologickej stránke najbližšie k mimoparlamentnému Progresívnemu Slovensku, no svojich partnerov by si Pellegrini podľa jeho slov zjavne vedel vybrať aj spomedzi koaličných strán bývalej Matovičovej koalície, hlavne SaS a Sme rodina.

HLAS a PS majú na 95 % rovnaké programy (podľa vyjadrení politikov HLASU) a po voľbách chcú spolu zložiť vládu, a a z týchto Pellegriniho vyhlásení to jednoznačne vyplýva, okrem Pellegriniho a iných to priznali aj popredný predstaviteľ strany HLAS Kmec alebo osobný Pellegriniho poradca Zala.

Je dosť možné, že po voľbách sa naplní dlhoročný Pellegriniho sen o jeho progresivisticko-liberálnej vláde, ktorú Pellegrini jeho slovami nazval „vládou zmierenia“.

Pellegrini chce jeho progresivisticko-liberálnu „vládu zmierenia“ prioritne zložiť zo strán HLAS, PS a SaS, a k nim pridať niektoré z pravicových strán Sme rodina, KDH, Aliancia, Modrí a v prípade potreby aj Demokrati alebo dokonca aj OĽaNO.

Pellegrini a HLAS urobia všetko preto, aby po voľbách vznikla ich progresivisticko-liberálna „vláda zmierenia“.

Možme to povedať aj tak, že Pellegrini (HLAS) túži po nejakej vláde, ktorú môžme nazvať aj PELLEGRINIHO VLÁDA PROGRESIVISTICKO-LIBERÁLNEHO DÚHOVÉHO ZMIERENIA.

Po tomto zjavne túži ten Pellegrini (HLAS) po nejakej tej jeho PELLEGRINIHO VLÁDE PROGRESIVISTICKO-LIBERÁLNEHO DÚHOVÉHO ZMIERENIA.

Ďalšie informácie o Pellegrinimu a strane HLAS si môžete prečítať aj tu:

Pellegrini (HLAS) podporoval všetky Matovičove COVID opatrenia. Pellegrini tak ako Matovič podporuje zaťahovanie Slovenskej republiky do tej cudzej vojny na Ukrajine
Zelensky bol obvinený z vlastizrady, po tom čo jeho blízky spolupracovník Arakhamia médiám povedal, že vojna na Ukrajine mohla skončiť na jar 2022, ak by Ukrajina vtedy súhlasila s neutralitou

28.11.2023

Generálnej prokuratúre Ukrajiny a Štátnemu úradu pre vyšetrovanie Ukrajiny bolo zaslané obvinenie z vlastizrady proti ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a vrchnému veliteľovi ozbrojených síl Ukrajiny Zalužnému. Dôvodom boli odhalenia Davida Arakhamiu v rozhovore pre televízny kanál „1 + 1“. Na základe tohto rozhovoru s D. Arakhamiom z 24. novembra bolo odhalené, že [...]

Zelensky si kúpil luxusné jachty za 75 miliónov dolárov

27.11.2023

Uprostred vojny na Ukrajine podnietil Zelensky celosvetové pobúrenie. Zelensky a jeho priateľa si kúpili luxusné jachty za 75 miliónov dolárov. Zelensky, ktorý neustále žobre o západnú podporu, rozpútal obrovský škandál, ktorý vrhá dlhý tieň korupčného podozrenia na ukrajinské politické vedenie. Zelensky je zapletený do škandálu s nákupom dvoch luxusných jácht [...]

Pellegrini nadával Slovákom do dezolátov, a teraz chce aby ho volili za prezidenta? Na to môže Pellegrini okamžite zabudnúť!

10.11.2023

Pellegrini nadával Slovákom do dezolátov, a teraz chce aby ho volili za prezidenta? Na to môže táto liberálna onuca Pellegrini okamžite zabudnúť! Som presvedčený, že minimálne 95% národno-vlasteneckých voličov odmietne voliť hentú liberálnu onucu Pellegriniho!!! Pellegrini pred nejakým časom svorne s eštebákom a na Vlčanovej zlodejine participujúcom (išlo o Vlčanov [...]

fico, dolinková

Dary Ukrajine nekončia. Vláda odobrila odovzdanie sanitiek

29.11.2023 13:50

Podľa ministerky Zuzany Dolinkovej ide o pokračovanie v humanitárnej pomoci pre Ukrajinu.

Šutaj Eštok, Ľubomír Solák

Výbor začal vypočúvať Hamranovho nástupcu Soláka, kandiduje za šéfa polície

29.11.2023 13:19, aktualizované: 13:45

Ľubomíra Soláka spájajú s obvineným podnikateľom Petrom Koščom.

Štatistický úrad SR

Prezidentka môže prísť o kompetenciu. Predsedu Štatistického úradu by mohla vymenúvať a odvolávať vláda

29.11.2023 12:56

Vláda navrhla, aby zákon parlament prerokoval v skrátenom legislatívnom konaní.

Aliancia - Szövetség, Krisztián Forró,

Aliancia chce dať Forróa za prezidentského kandidáta, rozhodne kongres

29.11.2023 12:53

Strana uviedla, že Maďari žijúci na Slovensku postavia svojho vlastného kandidáta, aby bolo počuť ich hlas, aby ukázali, že sú naďalej dôležitým faktorom na Slovensku.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 730698x
Priemerná čítanosť článkov: 12598x

Autor blogu

Kategórie