Založ si blog

Pellegrini (HLAS) vylúčil spoluprácu so SMEROM, a vyhlasuje, že chce nejakú „vládu zmierenia“, ktorej základ by tvorili HLAS, PS a SaS

Pellegrini jednoznačne vylučil povolebnú spoluprácu so stranou SMER a to týmito jeho vyhláseniami:

„Chcem vás uistiť, a aj všetkých občanov, že ukončenie tohto volebného obdobia neznamená, že sa automaticky má k moci vrátiť bývalá vládna koalícia. To je len finta, ktorú ste si vymysleli a ktorou argumentujete a hovoríte ľuďom: ‚prepáčte nám všetko, ale len, prosím vás, nás držte, lebo sa vráti Fico s Pellegrinim‘,“ vyhlásil Pellegrini (HLAS).

„Nemaľujte tak falošný obraz, že sa vráti stará garnitúra. Práve naopak, po voľbách bude musieť vzniknúť nejaká kombinácia niektorých strán z vládnej koalície a opozície, aby sa tá spoločnosť konečne zmierila,“ doplnil Pellegrini (HLAS).

„Nemyslím si, že Robert Fico ešte môže Slovensku ponúknuť nejakú nádej a víziu pre 21. storočie, už si nemyslím, že Robert Fico je prínos pre budúcnosť Slovenska, pre mňa to je už človek minulosti, ktorý už víziu Slovenska ťažko bude predstavovať. Platí, že si neviem predstaviť sedieť v jednej vláde s Robertom Ficom, a toto nemienime v Hlase nijakým spôsobom meniť. Ja si to neviem predstaviť, a to by ani nefungovalo. Takže sedieť takto ako s vami na rokovaní vlády spolu s ním, on so mnou alebo ja s ním, ja si to neviem predstaviť“, vyhlásil Pellegrini.

„Moja preferencia je, a hovorím to vlastne od začiatku Hlasu – pre upokojenie spoločnosti, ktorá je rozdelená na dva znepriatelené tábory, by bolo najlepším riešením, keby vznikla vláda takého zmierenia, to znamená, že by to bol mix strán, napríklad Hlasu a niekoho zo súčasnej koalície, alebo nejaký budúci tvar, ako keď sa to len takto vymení,“ vyhlásil Pellegrini.

Aj z týchto Pellegriniho vyhlásení jednoznačne vyplýva, že Pellegrini je progresivistický liberál a HLAS je progresivisticko-liberálna strana, ktorá je takmer totožná so stranou PS.

Pellegrini (HLAS) veľakrát vylúčil možnú koaličnú spoluprácu so SMEROM. Takto pravidelne odpovedal na otázku, či si vie takúto alternatívu predstaviť.

Najbližšie má Hlas zjavne k PS, ale aj SaS, Sme rodina a KDH

HLAS má po ideologickej stránke najbližšie k mimoparlamentnému Progresívnemu Slovensku, no svojich partnerov by si Pellegrini podľa jeho slov zjavne vedel vybrať aj spomedzi koaličných strán bývalej Matovičovej koalície, hlavne SaS a Sme rodina.

HLAS a PS majú na 95 % rovnaké programy (podľa vyjadrení politikov HLASU) a po voľbách chcú spolu zložiť vládu, a a z týchto Pellegriniho vyhlásení to jednoznačne vyplýva, okrem Pellegriniho a iných to priznali aj popredný predstaviteľ strany HLAS Kmec alebo osobný Pellegriniho poradca Zala.

Je dosť možné, že po voľbách sa naplní dlhoročný Pellegriniho sen o jeho progresivisticko-liberálnej vláde, ktorú Pellegrini jeho slovami nazval „vládou zmierenia“.

Pellegrini chce jeho progresivisticko-liberálnu „vládu zmierenia“ prioritne zložiť zo strán HLAS, PS a SaS, a k nim pridať niektoré z pravicových strán Sme rodina, KDH, Aliancia, Modrí a v prípade potreby aj Demokrati alebo dokonca aj OĽaNO.

Pellegrini a HLAS urobia všetko preto, aby po voľbách vznikla ich progresivisticko-liberálna „vláda zmierenia“.

Možme to povedať aj tak, že Pellegrini (HLAS) túži po nejakej vláde, ktorú môžme nazvať aj PELLEGRINIHO VLÁDA PROGRESIVISTICKO-LIBERÁLNEHO DÚHOVÉHO ZMIERENIA.

Po tomto zjavne túži ten Pellegrini (HLAS) po nejakej tej jeho PELLEGRINIHO VLÁDE PROGRESIVISTICKO-LIBERÁLNEHO DÚHOVÉHO ZMIERENIA.

Ďalšie informácie o Pellegrinimu a strane HLAS si môžete prečítať aj tu:

Pellegrini (HLAS) podporoval všetky Matovičove COVID opatrenia. Pellegrini tak ako Matovič podporuje zaťahovanie Slovenskej republiky do tej cudzej vojny na Ukrajine
Úplatkárovi Pellegrinimu nevyšiel politický zločin, keď chcel naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získať amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý

01.03.2024

Pellegrini sa správa ako zločinec. Týmto Pellegriniho vyzývam, aby sa vzdal prezidentskej kandidatúry a postu predsedu NR SR (nižšie v tomto článku vysvetlím prečo). Pellegrini zneužil post predsedu NR SR na to, aby naťahovaním lehôt, pri Trestnom zákone, v podstate získal amnestiu na zločin prijatia úplatku 150 000 €, z ktorého je dôvodne podozrivý. Pellegrini, ako [...]

Vojnový štváč Pellegrini Ukrajine dnes prisľúbil zvýšenú produkciu munície na Slovensku pre Ukrajinu

29.02.2024

Vojnový štváč Pellegrini už počas Matovičových, Hegerových a Ódorových vlád podporoval odovzdanie zbraní, munície, vojenskej techniky, systému S-300 a stíhacích lietadiel MiG-29 zo Slovenska na Ukrajinu. Pellegrini je úplne rovnaký vojnový štváč ako Matovič, Heger, Naď a Ódor. Vojnový štváč Pellegrini nazýva ukrajinského prezidenta Zelenského svojim vzorom, ktorý [...]

Pellegrini urážal a ponižoval tých voličov, vďaka ktorým dosiahol na takú politickú kariéru, o akej sa mu ani nesnívalo

27.02.2024

Pellegrini je pre mňa absolútne nevoliteľný politik a ja osobne si z politického hľadiska želám, aby sa nedostal do druhého kola prezidentských volieb. Pellegrini je pre mňa kvôli jeho pokrytectvu, pretvárke, klamstvám absolútne nevoliteľným politikom, a nikdy a za žiadnych okolností, by som ho v žiadnych voľbách nevolil. Z politického hľadiska by som Pellegriniho nazval [...]

Izrael Palestína Hamas Vojna humanitárna pomoc

Americké lietadlá zhodili humanitárnu pomoc pre civilistov v Gaze

02.03.2024 18:06

Do palestínskej enklávy bolo zhodených 66 balíkov, ktoré obsahovali 38 000 dávok potravinovej pomoci.

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

pavolsokol

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 929503x
Priemerná čítanosť článkov: 10214x

Autor blogu

Kategórie